Декупаж. Друге життя
26 квітня 2016 0:00
Як будуть люди дихати на Марсі? Чи можна надрукувати нове серце? Як діагностувати захворювання швидко і на самих ранніх стадіях? Ми пропонуємо вашій увазі список розробок, які незабаром стануть реальністю.
Почнемо свою розповідь, мабуть, з короткого історичного екскурсу. Техніка декупажу - досить старовинна, але від цього не менш популярна в наші дні.
Прийшла вона до нас з Китаю, а з французької мови перекладається як «вирізати». У 18 столітті в Європі художники використовували декупаж в своїх роботах, серед них були і знамениті Анрі Матісс і Пабло Пікассо. Особливу популярність вона здобула при декоруванні саме меблів. Венеціанські майстри майстерно вирізали зображення, наклеювали їх на поверхню і покривали для захисту 30-40 шарами лаку. Декупаж був дуже модний при дворі французького короля Людовика XVI. В Англії декупаж став доступний для широкого загалу у Вікторіанську епоху, коли у великій кількості з'явилися колекції з друкованими листами для вирізання, і він проник майже в кожен будинок. До середини 19 століття це захоплення стало масовим.
Все, що потрібно для декупажу в наші дні - це об'єкт декорування, ножиці, спеціальний клей і лак, акрилові фарби, пензлі і картинки на папері, або серветки.
На сьогоднішній день він є досить просту і недорогу техніку декорування різних предметів. Обробці піддаються предмети меблів, шкатулки, посуд, годинник, блокнотики і все, чого хочеться дати друге життя. Існують і спеціальні заготовки для декупажу, якщо ви хочете зробити щось «з чистого аркуша», не витрачаючи час на обробку та підготовку предмета. А різноманітність супутньої продукції для подібного хобі допоможе вирвати з чіпких лап повсякденності в яскравий і барвистий світ творчості.
Хочемо ще раз наголосити, не варто навіть думати, що декупаж - це неймовірно складне дійство і у вас не вийде. Займатися цією справою може практично будь-яка людина. Для цього йому потрібно мати трішки фантазії і велике бажання. А все інше обов'язково прикластися, як тільки почнете творити.
Для перших робіт новачкові ми не рекомендуємо брати предмети незвичайної, складної форми. Спочатку, слід набити руку за допомогою виробів, що мають рівну і міцну поверхню. Їх досить нескладно декорувати. Далі до цієї техніки ви можете додати використання блискіток, контурних фарб, структурних паст і трафаретів, кракелюрних лаків, поту і ще сила-силенна матеріалів. Але ми завжди наполягаємо, що закуповуватися всім відразу - не потрібно, адже набагато цікавіше поступово відкривати для себе світ творчості. А наш колектив завжди з радістю проконсультує і допоможе у виборі.
- Комментарии
Loading comments...